Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na projekt graficzny sztandaru Szkoły Podstawowej nr 83 w Gdańsku
I. Organizator:
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 83 w Gdańsku
II. Cele konkursu:
- stworzenie projektu, który będzie wzorem do stworzenia sztandaru szkolnego
III. Przedmiot konkursu:
Przedmiotem konkursu jest stworzenie projektu sztandaru, który będzie oddawał specyfikę szkoły i towarzyszył wszystkim oficjalnym uroczystościom szkolnym.
IV. Uczestnicy:
Konkurs adresowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej nr 83 w Gdańsku oraz ich rodziców.
V. Warunki uczestnictwa:
1. Prace konkursowe muszą być zgodne z osobiście zinterpretowanym tematem konkursu.
2. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić jedną pracę w formacie A3 wykonaną wybraną przez siebie dowolną techniką plastyczną. W przypadku grafiki komputerowej pliki w rozszerzeniu JPG, zapisane na nośniku elektronicznym (płyta CD).
3. Wszystkie prace muszą być czytelnie opisane na odwrocie (imię i nazwisko, klasa).
4. Projekt sztandaru powinien uwzględnić następujące elementy:
AWERS – pełna nazwa szkoły, obraz graficzny związany z kandydatem na patrona (Żołnierze
z Westerplatte).
REWERS – wzorzec urzędowy
5. Praca oddana na konkurs musi być pracą własną, nigdzie wcześniej niepublikowaną i nieprzedstawianą na innych konkursach. Oddanie pracy na konkurs jest jednoznaczne ze złożeniem deklaracji o tych faktach.
VI. Termin składania prac:
Prace wykonane zgodnie z wymogami regulaminu należy składać do Pani Katarzyny Kułak, Pani Moniki Wikieł – Śmigielskiej lub Pana Szymona Kobylińskiego do 19 maja 2023r.
VII. Ocena prac:
Komisja złożona z: Dyrektora, dwóch przedstawicieli Rady Pedagogicznej, dwóch przedstawicieli Rady Rodziców oraz dwóch przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego dokonuje wyboru pracy, która posłuży do wykonania sztandaru szkoły oraz wyróżni najlepsze prace.
VIII. Kryteria oceny pracy:
- zgodność z tematem pracy,
- interpretacja własna tematu,
- walory artystyczne
- kompozycja.
IX. Ogłoszenie wyników:
Wyniki konkursu zostaną umieszczone na tablicach informacyjnych SU, na stronie internetowej szkoły oraz na szkolnym profilu na facebooku.
UWAGA!!!
Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich  na rzecz Organizatora oraz wyrażeniem zgody na ich publikację.