Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice

26 maja 2021 r. Pani Prezydent Miasta Gdańska powierzyła mi stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 83 w Gdańsku, które sprawuję od 1 czerwca 2021 r. Funkcja ta jest dla mnie wielkim zaszczytem, ale także dużym wyzwaniem. Z oświatą związana jestem od dwudziestu dziewięciu lat i przez cały okres swej pracy zawodowej miałam bardzo dobry kontakt z uczniami, jak również z ich rodzicami. Zawsze interesowały mnie pasje moich wychowanków, ich cele i marzenia, ale także problemy, które w miarę możliwości pomagałam im pokonywać. Dbałam o konstruktywną i owocną współpracę z rodzicami oraz innymi nauczycielami.

Jako dyrektor Szkoły Podstawowej nr 83 w Gdańsku będę podejmowała działania, które zagwarantują możliwość wszechstronnego rozwoju każdemu dziecku z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb, możliwości i zainteresowań. Będę starała się zapewnić podopiecznym jak najlepsze warunki do nauki, a także stworzyć miłą, domową atmosferę sprzyjającą owocnej pracy. Chciałabym w porozumieniu z nauczycielami oraz rodzicami wzbogacić ofertę edukacyjną szkoły, zorganizować większą ilość kół zainteresowań, tak by każdy uczeń znalazł coś dla siebie. Planuję organizować festyny rodzinne, turnieje, festiwale, olimpiady, konkursy o zasięgu miejskim i wojewódzkim. Pragnę wdrażać uczniów do samorządności, a także zachęcać do udziału w pracach wolontariatu. Zamierzam inspirować rodziców dzieci i nauczycieli do realizacji różnorodnych przedsięwzięć, gdyż tylko poprzez integrację działań wszystkich podmiotów tworzących szkołę można przyczynić się do jej pełnego rozkwitu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 83

Anna Buczko