Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy

Szkoły Podstawowej nr 83 w Gdańsku

Po wakacyjnej przerwie stajemy u progu nowego roku szkolnego, pełni zapału, sił i energii do pracy. Dla mnie każda uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego to niezwykle ważny moment. Zarówno Wy, uczniowie, jak i my, nauczyciele, przychodzimy tutaj z sercami pełnymi nadziei. Każdy dzień nauki to odkrywanie Waszych pasji, potencjałów oraz talentów, które w Was drzemią. Chcemy, aby godziny spędzone w tej szkole były dla Was przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełnienia Waszych marzeń, bo właśnie to jest najważniejsze – abyście wszyscy odnaleźli swoją wymarzoną drogę i nią podążali.

Z uśmiechem przyglądam się najmłodszym uczniom, pierwszoklasistom, dla których ten dzień jest szczególnie wyjątkowy, gdyż stanowi początek szkolnej drogi. Z pewnością czujecie w sercach radość, ale pewnie także niepokój, bo zawsze to, co nowe, wywołuje w nas mieszane emocje. Ze swojej strony mogę zapewnić, że już po kilku dniach poczujecie się w naszej szkole jak w domu, bo tutaj wszyscy jesteśmy jak jedna duża rodzina, która wzajemnie się wspiera.

Myślę, że będzie to również szczególny rok dla najstarszych uczniów - ósmoklasistów, którzy kończą pewien etap swojego życia i przystępują do pierwszego, poważnego egzaminu. Drodzy Ósmoklasiści, przed Wami rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, ale także możliwości odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności.

To jaki będzie - ten rok w największej mierze zależy od Was, od Waszych postaw, motywacji do pracy, Waszego podejścia do obowiązku, jakim jest nauka. To Wy pracujecie na to, jak będzie wyglądała Wasza przyszłość - ta najbliższa, ale i ta dalsza.

Ten rok, który właśnie rozpoczynamy, będzie szczególny dla nas wszystkich, gdyż obowiązuje nadal reżim sanitarny, dlatego proszę Uczniów, Nauczycieli, Rodziców i Pracowników Szkoły o odpowiedzialność i zrozumienie, o przestrzeganie regulaminu, procedur i stosowanie się do zaleceń. Niestety, rzeczywistość pokazuje, że nie wszystko można przewidzieć i zaplanować, dlatego jeszcze raz proszę o odpowiedzialność za siebie i za innych.

Życzę wszystkim Uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, bezpieczny, ale i pracowity.

Drodzy Rodzice, na początku tego roku życzę Wam dużo cierpliwości i spokoju oraz wielu powodów do zadowolenia. Liczę na owocną współpracę, a w tym trudnym czasie – na szczególne wsparcie. To od nas – nauczycieli i rodziców - zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszych dzieci.

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, życzę Wam siły i wytrwałości w podejmowanych działaniach, satysfakcji z wykonywanej pracy i zadowolenia z jej efektów.

1 września – to kolejna rocznica wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Niech w naszych sercach pozostanie pamięć po tych, którzy oddali życie za Polskę.

„Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzę nam wszystkim jak najwięcej.

Anna Buczko